Te afli aici: Acasa NoutatiAlegeri pentru stabilirea Biroul Permanent Național, a Comisiei de Cenzori și a Comisiei de Disciplină a partidului FORȚA CIVICĂ

Alegeri pentru stabilirea Biroul Permanent Național, a Comisiei de Cenzori și a Comisiei de Disciplină a partidului FORȚA CIVICĂ

18:17 10/12/2013

În data de 14 decembrie 2013, cu ocazia Consiliului Național Extraordinar FORȚA CIVICĂ, organizat la Palatul Parlamentului, începând cu ora 11.00, au loc alegeri pentru stabilirea noii componențe a Biroului Permanent Național al partidului, precum și a membrilor Comisiei de Disciplină și a Comisiei de Cenzori. A fost înregistrat un număr de 65 de candidaturi, dintre care 62 valide, după cum urmează:

- Prim-Vicepresedinte – 1 (pentru vizualizare CV, click aici: prim-vicepresedinte) :

Adrian Stefan Iurascu – Org. Calarasi

- Secretar General – 1 (pentru vizualizare CV, click aici: secretar general):

Stefan Daniel Pirpiliu – Org. Sector 3

- Secretar General Adjunct – 2 (pentru vizualizare CV-uri, click aici: secretar gen. adjunct):

Valentin Ingrind Suvar – Org. Arges
Tiberiu Ionel Nicolin – Org. Sector 3

- Secretar Executiv – 2:

Ioana Badescu – Org. Sector 3
Denis Silviu Soare – Org. Ilfov

- Vicepresedinte – 27 (pentru vizualizare CV-uri, click aici: vicepresedinti) :

Lucian Diaconescu – Org. Sector 5
Florin Bolchis – Org. Dambovita
Danut Culetu – Org. Constanta
Ioan Dumitru Puchianu – Org. Brasov
Marius Cristian Iurascu – Org. Ilfov
Cristian Gheorghita Grigoras – Org. Hunedoara
Dorin Dan Lazea – Org. Timis
Augustin Coman – Org. Mures
Mihail Dragos Badea – Org. Sector 1
Diana Laura Pavelescu – Org. Sibiu
Adrian Emanuil Semcu – Org. Prahova
Radu Botezatu – Org. Sector 3
Laurentiu Baranga – Org. Valcea
Cristian Constantin Roman – Org. Botosani
Alexandru Ion Coita – Org. Giurgiu
Elena Luminita Tiuca – Org. Sector 6
Marian Raiu – Org. Sector 2
Sorin Grigorescu – Org. Brasov
Stefan Sorin Umbrarescu – Org. Bacau
Alexandru Strimbeanu – Org. Ilfov
Sergiu Fendrihan – Org. Bucuresti
Daniel Catalin Ionascu – Org. Bucuresti
Teodor Maries – Org. Timis
Gavrila Urs – Org. Bistrita Nasaud
Razvan Corneliu Popa – Org. Mures
Amelia Boros – Org. Sector 2
Raif Aksoy – Org. Constanta

UPDATE: Astazi, 12.12.2013, au fost inregistrate urmatoarele retrageri de candidatura: Amelia Boros – vicepresedinte, Aksoy Raif – vicepresedinte, Sorin Grigorescu – vicepresedinte, Florin Bolchis – vicepresedinte. Amelia Boros ramane candidat pentru functia de presedinte al Organizatiei de Femei, Aksoy Raif pentru functia de presedinte Organizatia Minoritatilor Nationale si Sorin Grigorescu pentru functia de presedinte al Comisiei de Disciplina. Florin Bolchis nu va mai candida pentru o functie in BPN FC, ramanand in continuare presedinte FC Dambovita.

- Secretari Regionali – 8 (pentru vizualizare CV-uri, click aici: secretari regionali):

Secretar Regional zona 1 – 1

Dragomir Sava Tomaseschi – Org. Iasi

Secretar Regional zona 2 – 1:

Marius Terzea – Org. Braila

Secretar Regional zona 3 – 1:

Doru Toma – Org. Giurgiu

Secretar Regional zona 4 – 1:

Ion Savoiu – Org. Gorj

Secretar Regional zona 5 – 1:

Cristian Marius Vladu – Org. Hunedoara

Secretar Regional zona 6 – 1:

Gabriela Angela Radoiu Les – Org. Cluj

Secretar Regional zona 7 – 1:

Ion Minjina – Org. Brasov

Secretar Regional zona 8 – 1:

Valentin Delcea – Org. Ilfov

- Trezorier – 1:

Sorin Nicolae Pircalabu

- Organizatii interne – 6 (pentru vizualizare CV-uri, click aici: organizatii interne):

Organizatia de Tineret si Studenti – 1

Radu Alexandru Simionescu – Org. Prahova

Organizatia Oamenilor de Afaceri – 1

Adelina Valeria Cirstea – Org. Ilfov

Organizatia Minoritatilor Nationale – 1

Raif Aksoy – Org. Constanta

Organizatia Persoanelor cu Dizabilitati – 1

Teodor Stefan – Org. Ilfov

Organizatia de Femei – 1

Amelia Boros – Org. Sector 2

Organizatia de Seniori – 1

Eugen Vasiliu – Org. Sector 2

- Comisia de Cenzori – 5 (pentru vizualizare CV-uri, click aici: comisia de cenzori):

Membru Comisia de Cenzori – 4

Marin Fenes – Org. Hunedoara
Crina Alexandra Popescu – Org. Prahova
Gabriel Cotan – Org. Sector 3
Carmen Mirela Constantinescu – Org. Sector 4

Presedinte Comisia de Cenzori – 1

Alin Razvan Citu – Org. Bistrita Nasaud

- Comisia de Disciplina – 9 (pentru vizualizare CV-uri, click aici: comisia de disciplina):

Membru Comisia de Disciplina – 7 :

Raluca Florina Chereches – Org. Sector 3
Petru Adrian Rus – Org. Hunedoara
Catalin Florian Radu – Org. Prahova
Marius Bogdan Cracea – Org. Giurgiu
Aurel Cristian Radan – Org. Sector 4
Fanel Rusu – Org. Calarasi
Marin Fenes – Org. Hunedoara

Presedinte Comisia de Disciplina – 2

Sorin Grigorescu – Org. Brasov
Fanel Rusu – Org. Calarasi